Mesaj

E20B9257_960

MERHABA ESENYURT ;

Kültür ve Sanat çalışmalarını sizlere sunmaktan büyük memnuniyet duymaktayım. Şubat ay’ı etkinlikleri ile önceliğimiz toplumumuza ışık tutmak ve değerlerimizi yaşatmak olacaktır.

Bu ay vefatının 100. yıldönümü vesilesiyle, cennet mekan Sultan II. Abdülhamid Han’ı anmak üzere konferans ve tiyatro oyunu tertip edeceğiz. Demokrasi tarihimizin kara lekelerinden “28
Şubat Postmodern Darbe”yi ise en büyük mağdurlardan biri olan Şevki Yılmaz’ın katılımı ile gençlerimize ve vatandaşlarımıza bir kez daha anlatacağız. Ayrıca ilginizi çekerek sizlere çok şey katacağını düşündüğümüz yetişkin ve çocuk tiyatroları, seminer, söyleşi, güncel sinema filmleri gibi bir çok etkinliği beğeninize sunacağız.

Kültür kelimesinin bizler için karşılığı; toplumların ortak mirası ve birleştirici gücü olmasıdır. Bu düşünce doğrultusunda kültürel hizmetlerimize yön vermeye, ayrıca Kültür Akademisi çatısı altında eğitim alan öğrencilerimizin yanında durmaya ve yeni başarılara imza atmalarına vesile olmaya devam edeceğiz.

Biz Büyük Bir Aileyiz,
Bir Çok Alanda Olduğu Gibi Kültür ve Sanatta da
EMRİNİZDEYİZ!

Ali Murat ALATEPE  – Belediye Başkanı